top of page

USŁUGI

SPORT

REKREACJA

 

NIP: 9532499772

our_services
DSC_0117
DSC_0334
DSC03552
20151101_111317

Jeśli w ciele jest dyskomfort to umysł nie może się rozluźnić...

Usługi

Trening koni
> młodych
> trudnych - do korekty
> w rehabilitacji
> przygotowanie koni do startów w zawodach
Fizjoterapia koni
> masaż rozluźniający
> masaż sportowy
> masaż rehabilitacyjny
Podstawowa pomoc w dopasowaniu siodeł
Wypożyczanie trybun mobilnych
trzypoziomowych
about

O mnie

Nazywam się Marika Kwaśniewska, z wykształcenia jestem zootechnikiem z pasji zajmuję się pracą z końmi- zarówno z siodła, z ziemi, jak i w boksie podczas fizjoterapii.

 

Końmi zajmuję się prawie 20 lat, najpierw rekreacyjnie zwiedzałam świat na końskim grzbiecie, po kilku latach trafiłam do Klubu Jeździeckiego Zagórów, w którym zdobywałam doświadczenie sportowe. W Zagórowie nauczyłam się pracować z młodymi końmi, przygotowywać je do pierwszych startów, a także pracy z końmi trudnymi, czy wymagającymi korekty.

 

Przez wiele lat reprezentowałam Klub podczas zawodów w skokach przez przeszkody różnej rangi. Każdy start i wszystkie zawody były dla mnie ważne, jednak wyjątkowo dumna jestem ze zdobycia w 2012 Mistrzostwa Wielkopolski na koniu Orient oraz v-ce Mistrzostwa Polski Pań. W latach 2013 i 2014 wywalczyliśmy wraz z Orientem, a z pomocą konia Kartouche srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski.

 

Dzięki Monice Tołkacz  zrozumiałam, że na sukces sportowy oprócz ciężkiej pracy na treningach, składa się również praca z koniem w boksie.

Fizjoterapia zafascynowała mnie, kiedy sama jako jeździec, sportowiec, poczułam różnicę tego, co dzieje się pod siodłem. Po sesji masażu koński grzbiet był bardziej rozluźniony, zwierzę bardziej chętne do pracy, a wszystkie zadania przychodziły jakoś łatwiej. Teraz wiem, że to nie reklama, moda  ani zachcianka, to czysta biomechanika, która po prostu pozytywnie wpływa na ciało naszego końskiego partnera (na nas zresztą też). Widząc jakie efekty przynosi fizjoterapia zarówno u koni sportowych, jak i rekreacyjnych, jak pomaga w cyklu treningowym, czy po przebytych kontuzjach, postanowiłam rozwijać swoją wiedzę w tym obszarze. W 2012 roku odbyłam swój pierwszy kurs masażu relaksacyjnego koni, który prowadziła dr Maria Soroko.

Ukończyłam Studium Fizjoterapii Zwierząt we Wrocławiu, a także kurs masażu koni metodą Mastersona. Teraz zajmuję się pracą z końmi zarówno z siodła, z ziemi jak i w boksie.

Pracuję z końskim ciałem by uwolnić napięcia z mięśni, powięzi i tkanek, które mogą ograniczyć komfort konia. Może to doprowadzać do ograniczenia ruchomości poszczególnych stawów, albo grup mięśni, czy nawet kulawizny na które nie można znaleźć przyczyn.

Masaż poprawia elastyczność i ruchomość końskiego ciała, likwiduje bóle mięśniowe spowodowane napięciem, poprawia wydajność układu krążenia, zapobiega kontuzjom, a przez rozluźnienie - wpływa pozytywnie na końską psychikę.

Fizjoterapia zalecana jest szczególnie koniom narażonym na stres, przeciążenia treningowe, po przebytych kontuzjach, a także przy wrodzonych wadach postawy czy naturalnych krzywiznach.

contact

Kontakt

Nasz adres:
Godziny pracy:

Wszędzie tam gdzie nas potrzebujesz 

Email: FizjoTreningKoni@gmail.com


Tel:   (+48)  797-720-707

Wg ustalonych wizyt

Poniedziałek - Niedziela

 

bottom of page